Poniżej zamieszczamy najciekawsze pytania nadesłane przez odwiedzających naszą stronę, wraz z odpowiedziami. Dziękujemy naszym Respondentom za współpracę w rozwijaniu niniejszego działu.


 
  Wystąpiłam z prośbą do kierownika USC w swoim mieście z prośbą o udzielenie ślubu poza Urzędem i otrzymałam decyzję odmowną. Nie wiem, co dalej zrobić i gdzie szukać pomocy. Takie śluby są organizowane na terenie całej Polski - sama w ubiegłym roku byłam gościem na ślubie udzielanym na statku w porcie w Kołobrzegu.

  Mam wątpliwości przy wypisywaniu zaproszenia dla brata i jego żony, która wychodząc za niego za mąż pozostała przy swoim nazwisku. Czy powinnam napisać Państwo Elżbieta Mucha i Michał Bąk, czy też Państwo Elżbieta i Michał Bąk, czy może jeszcze inaczej ?

  Czy to dobry pomysł, aby w sytuacji, kiedy ojciec Panny Młodej nie żyje, do ołtarza prowadził ją ktoś inny, na przykład ojczym?

  Po której stronie Pana Młodego znajduje się Panna Młoda idąc do ołtarza?

  Czy powinniśmy wręczać zaproszenia rodzicom i rodzeństwu? Mój brat i siostra narzeczonego będą świadkami, rodzice natomiast w dużej mierze pomagają nam sfinansować ślub i wesele. Jest więc przecież oczywiste, że zarówno rodzice, jak i świadkowie będą na ślubie obecni.

  Mam 10-letniego chrześniaka, a narzeczony 9-letnią chrześnicę. Do ołtarza będzie prowadził mnie tato i chciałabym, aby ta parka szła przed nami - dziewczynka niosła obrączki, a chłopiec mały bukiecik, który odda później dziewczynce. Czy taka opcja jest do przyjęcia?

  Chcielibyśmy poprosić naszych gości, aby nie przynosili nam kwiatów w dniu ślubu. O co można poprosić w zamian? Jak delikatnie im to zasugerować?

  Zapraszam na wesele siostrę z narzeczonym, którego widziałam tylko kilka razy. W związku z tym mam pytanie: czy powinnam wręczyć jej zaproszenie z tekstem "z osobą towarzyszącą", wpisać ich oboje na jednym zaproszeniu, czy może obojgu wręczyć osobne zaproszenia?

  Miesiąc temu wyszłam za mąż. Mój mąż jest obcokrajowcem, ślub odbył sie za granicą. Niestety nikt z moich bliskich nie mógł przybyć. Chciałabym wysłać wszystkim powiadomienie o zawartym związku małżeńskim. Proszę o zaproponowanie tekstu takiego powiadomienia.

  Jestem ojcem Panny Młodej. Będę prowadził moją córkę do ołtarza. Jak powinno wyglądać wprowadzenie, co powinienem powiedzieć, gdy będę „przekazywał ją” Narzeczonemu?

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Proszę wysłać Swoje zapytanie - odpowiedzi na najciekawsze pytania zostaną opublikowane na łamach serwisu
 
Pytanie:
Państwa e-mail:
 
Dane osobowe naszych Respondentów nie będą publikowane
 
 
 
|
 
English