Poniżej zamieszczamy najciekawsze pytania nadesłane przez odwiedzających naszą stronę, wraz z odpowiedziami. Dziękujemy naszym Respondentom za współpracę w rozwijaniu niniejszego działu.


 
  Jak wygląda błogosławieństwo Młodej Pary przed wyjściem do kościoła?

  Bierzemy ślub konkordatowy. Jedną świadkową będzie moja siostra, która jest jeszcze panną. Siostra mojego narzeczonego też bardzo by chciała być świadkową, jednakże problem stanowi to, że jest już rozwódką. Czy są co do tego jakieś przeciwwskazania? Podobno może to też przynieść nam pecha, choć ja nie jestem szczególnie przesądna.

  Moje wątpliwości dotyczą kwestii zakończenia wesela.
Mamy salę zarezerwowaną do godz. 3:00. Są to odgórne ustalenia i nie bardzo możemy to zmienić. Co zrobić gdy wybije ta godzina, a goście nadal będą się bawić? Jak taktownie dać do zrozumienia że już koniec wesela?
Może zaznaczyć godziny przyjęcia na zaproszeniach?

  Moja chrześnica wychodzi za mąż. Chciałabym kupić jakąś pamiątkę "na wspomnienie", ale nie mam pomysłu. Proszę o podpowiedź - może coś z grawerką?

  Mój narzeczony i ja pochodzimy z dwóch dość odległych od siebie miejscowości (niemal z dwóch krańców Polski). Czy istnieje jakaś tradycja mówiąca o tym w której miejscowości powinny się odbyć uroczystości ślubne? Ewentualnie, czy byłaby Pani w stanie zaproponować jakieś rozwiązanie kwestii lokalizacji, aby nasze rodziny nie narzekały na konieczność przemieszczania się przez cały kraj?

  Jakie kwiaty i jak duży bukiet kupić na zaręczyny dla narzeczonej i jej mamy? Co mam powiedzieć jej rodzicom przy obiedzie i w którym momencie, jeśli tydzień wcześniej zaręczyłem się z moją ukochaną i włożyłem pierścionek na jej palec?

  Moje pytanie dotyczy zaproszeń. Ślub cywilny wzięliśmy 2 lata temu, przyjęłam wtedy nazwisko męża. W przyszłym roku chcemy wziąć ślub kościelny. Pod jakim nazwiskiem mam zaprosić gości na ślub i wesele?

  Jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego obywatela/ obywatelki Polski z obcokrajowcem za granicą, jakich formalności należy dopełnić?

  Mamy w dekoracji sali zaplanowany tzw. balon strzelający i chciałabym wiedzieć dokładnie w którym momencie ma wystrzelić?

  Słyszeliśmy o coraz częstszych prośbach na zaproszeniach o nie dawanie kwiatów, a w zamian pluszaków, które są później oddawane do domów dziecka itp. Dlatego wspólnie zdecydowaliśmy, że zamiast morza kwiatów wolelibyśmy dostać książki. Mamy tylko jeden problem: jak to ująć w zaproszeniu? Czy należałoby zaznaczyć gatunek? Prosimy o pomoc.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Proszę wysłać Swoje zapytanie - odpowiedzi na najciekawsze pytania zostaną opublikowane na łamach serwisu
 
Pytanie:
Państwa e-mail:
 
Dane osobowe naszych Respondentów nie będą publikowane
 
 
 
|
 
English