Poniżej zamieszczamy najciekawsze pytania nadesłane przez odwiedzających naszą stronę, wraz z odpowiedziami. Dziękujemy naszym Respondentom za współpracę w rozwijaniu niniejszego działu.


 
  Czy zapraszając brata z żoną na wesele powinnam się kierować stopniem pokrewieństwa czy też kolejnością (kobieta pierwsza) przy wypisywaniu zaproszenia. Czy jest jakaś ogólna reguła dla wszystkich czy są wyjątki?

  Czy dla fotografa mam liczyć miejsce na weselu tzn. porcje jedzenia jak dla gości weselnych, czy też nie?

  Czy podczas ślubu konkordatowego w kościele potrzebny jest tłumacz, jeśli Pan Młody i jego świadek są obywatelami Niemiec?

  Planujemy z narzeczonym zawarcie ślubu kościelnego w przyszłym roku. Ja niestety nie byłam bierzmowana. Czy można te dwie sprawy pogodzić? Jeśli nie, chciałabym się dowiedzieć, jakie są procedury odnośnie bierzmowania.

  Czy można wziąć ślub konkordatowy z niewierzącym i niepraktykującym?

  Moje pytanie dotyczy dzieci na weselu. Czy 2-3 latkom robić osobne miejsca przy stole? Czy może obiad zjedzą z rodzicami a, potem jak to dzieci będą biegały i rozrabiały po sali?

  Na zaproszeniach wpisuje się nazwę kościoła. Wiadomo, że nazwę piszemy z dużych liter. Ale jak napisać słowo kościół? Powinno być: w Kościele Matki Bożej Miłosierdzia, czy w kościele Matki Bożej Miłosierdzia? Która wersja jest poprawna?

  Jak wygląda na przykład ślub Polki z Anglikiem? Jak załatwiać formalności i od czego zacząć?

  Czy może Pani napisać jak się na weselu usadza gości weselnych? Jedni mówią, że miesza się strony Pana Młodego i Panny Młodej, inni, że przy Młodych rodzice i świadkowie, inni że Młodych z młodym towarzystwem.

  Czy na zaproszeniach powinno się wpisywać dzieci bez względu na wiek?

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Proszę wysłać Swoje zapytanie - odpowiedzi na najciekawsze pytania zostaną opublikowane na łamach serwisu
 
Pytanie:
Państwa e-mail:
 
Dane osobowe naszych Respondentów nie będą publikowane
 
 
 
|
 
English