Poniżej zamieszczamy najciekawsze pytania nadesłane przez odwiedzających naszą stronę, wraz z odpowiedziami. Dziękujemy naszym Respondentom za współpracę w rozwijaniu niniejszego działu.


 
  Chcielibyśmy poprosić naszych gości, aby nie przynosili nam kwiatów w dniu ślubu. O co można poprosić w zamian? Jak delikatnie im to zasugerować?
Prośby o nieprzynoszenie kwiatów stały się ostatnio bardzo modne. Modę tę osobiście pochwalam w całej rozciągłości, ponieważ dzięki niej Nowożeńcy oraz ich goście angażują się w działania o charakterze charytatywnym. Młode Pary organizują bowiem zbiórki pieniędzy na jakiś „zbożny cel”, proszą o wyprawki szkolne, zabawki edukacyjne, paczki świąteczne czy odzież dla domów dziecka lub też o dary rzeczowe dla organizacji opieki nad zwierzętami.

Zdarza się również, że bukiety zastępowane są upominkami związanymi z hobby świeżo poślubionych małżonków: określonym asortymentem alkoholu, książkami o konkretnej tematyce, ulubionymi bibelotami.

Niezwykle popularne jest także wręczanie kuponów lotto.

Przykładowy tekst prośby o nieprzynoszenie kwiatów:
„Pragniemy, aby ta szczególna okazja stała się źródłem szczęścia nie tylko dla Was i dla nas, ale dla kogoś jeszcze – wychowanków domu dziecka. Dlatego apelujemy gorąco: zamiast przynosić nam kwiaty, za ich równowartość kupcie ……………. i złóżcie je na ręce naszych Świadków”.

powrót
 
 
|
 
English