Poniżej zamieszczamy najciekawsze pytania nadesłane przez odwiedzających naszą stronę, wraz z odpowiedziami. Dziękujemy naszym Respondentom za współpracę w rozwijaniu niniejszego działu.


 
  Jestem siostrzenicą przyszłego Pana Młodego. Chciałabym zorganizować dla Nowożeńców niespodziankę weselną, którą zapamiętaliby na długo... Proszę o podpowiedzi.

  Na czym polega oczepinowa zabawa z wróżbami w balonach?

  Ile alkoholu (wódki oraz wina) powinniśmy zakupić na wesele z udziałem około 60 osób?

  Podczas wesela znajomych brałam udział w oczepinach i złapałam welon. Byłam pewna, że powinnam go zwrócić Pani Młodej, ale ona postanowiła mi go podarować. Co powinnam z nim zrobić? Czy nie powinnam jednak go oddać?

  Czy w prawie kanonicznym jest zapisane, że Młoda Para musi dostarczyć proboszczowi potwierdzenie odbycia spowiedzi przedślubnej?

  Chcielibyśmy wziąć ślub w parafii, do której nie należę ani ja, ani mój narzeczony. Nasz proboszcz nie chce wydać nam zgody na ślub w innej parafii. Czy ma do tego prawo? Jak możemy uzyskać taką zgodę?

  Planujemy wesele bez udziału dzieci i w związku z tym mamy problem jak poinformować o tym naszych gości. Czy zamieszczać informację na zaproszeniach, czy informować o tym gości ustnie przy okazji zapraszania na uroczystość ślubną i weselną? Jak to zrobić aby nikogo nie urazić? Jeśli wypada zapisać informację o przybyciu gości bez dzieci, proszę o podanie przykładowego wierszyka lub innej formy.

  Będę świadkową na ślubie mojej siostry i nie wiem jak mam zorganizować dla niej wieczór panieński. Czy ja sama powinnam za wszystko zapłacić?

  Czy para może być świadkami na ślubie? Nasi rodzice twierdzą, że wedle przesądów przynosi to pecha.

  Mam pytanie dotyczące kwiatów, które wręczają goście weselni. Zdecydowanie nie podoba mi się opcja, kiedy parę dni po ślubie w domu więdną całe sterty kwiatów. Czy wypada poprosić gości, aby każdy wręczył Młodej Parze jedną różę, co w efekcie utworzy jeden wielki bukiet, który można ususzyć i zachować na pamiątkę? Jak sformułować taką prośbę w zaproszeniu?

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Proszę wysłać Swoje zapytanie - odpowiedzi na najciekawsze pytania zostaną opublikowane na łamach serwisu
 
Pytanie:
Państwa e-mail:
 
Dane osobowe naszych Respondentów nie będą publikowane
 
 
 
|
 
English